המזון שאנחנו מכניסים לגוף מכתיב את בריאותו של כל תא ואיבר בגוף שלנו.

הגוף האנושי זקוק למזונות חיים לבניית תאים חיים. מזונות חיים, הכוונה  לפירות וירקות לא מבושלים. מזונות אחרים כמו: אגוזים, דגנים, זרעים וקטניות, גם הם מזונות חיים, כולם באים מהאדמה.

כאשר אנחנו אוכלים פירות וירקות טריים, הסיבים במזון עוברים לדרכי העיכול התחתונות ובדרך מוציא מהם הגוף את כל צרכיו בצורת נוזלים.
הנוזלים המופקים מן המזון הם מיץ והם מכילים את כל היסודות שיש במיץ שאנחנו מכינים במסחטת המיץ. בשתיית המיץ אנחנו מדלגים על שלב העיכול הוצאת הנוזל מן הסיבים ומספקים לגוף חומרי תזונה באופן היעיל ביותר. המיצים מזינים את הגוף מייד באמצעות זרם הדם.

ירקות הנאכלים בשלמותם קשים יותר לעיכול. הם דחוסים יותר, ותהליך פירוקם בגוף ממושך מתהליך עיכול הפירות. כשאנו שותים מיצי ירקות, הגוף קולט את המזון מייד. חשוב לשלב בין מיצי ירקות שמכינים במסחטת המיץ לבין ירקות שמכינים בבלנדר ששומר על הסיבים התזונתיים בשלמותם וכך הגוף מקבל את כל הויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק.

ירקות הם יסודות הבנייה של החיים. הם אחראים לבניית שרירים, רקמות בלוטות ואיברים חזקים ובריאים. צריכת ירקות בצורת מיץ מבטיחה לגוף 100% של יסודות התזונה שבירקות, ובמיוחד מינרלים.

פירות שלמים מתעכלים ביתר קלות מירקות, והם מקור טוב לסיבים, והרבה יותר קל לאכול פירות שלמים מאשר ירקות שלמים.

מחקרים הוכיחו שלבטא-קרוטן תפקיד משמעותי במניעת מחלות שונות.
בטא-קרוטן פועל כסותר חמצון, ומנטרל מולקולות בעלות מטען שלילי הידועות כרדיקלים חופשיים. כך גם מגן בטא-קרוטן, על דפוס הגנטי יקר הערך שבתוך כל תא, הגזר הוא מקור מצויין לבטא-קרוטן וכך גם ירקות ממשפחת המצליבים: ברוקולי, כרוב, כרובית, תרד, כרוב עלים, גרגיר נחלים, קולורבי וחסה,.

אני רוצה לציין את החשיבות של הכלורופיל לגוף האדם. הכלורופיל, מצוי  בצמחים, נאבק בצמיחת גידולים משום שהוא פועל על בלוטות יותרת הכליה, מנקה את בלוטות הלימפה, מעשיר את הדם ומנקה את העורקים החסומים.

ניתן להפיק כלורופיל מכמות מספקת מירקות עלים ירוקים כמו תרד, ברוקולי, סלרי, פטרוזיליה, כוסברה, עירית, בזיליקום, גרגיר נחלים.

להקפיד תמיד לערבב מיצים ירוקים עם מיצים כגון גזר או תפוח.

שלוש סיבות עיקריות להופעתן של מחלות


 1. רעלים חומרי פסולת
  מצטברים בגוף עקב תזונה לא נכונה, נטילת תרופות, מים לא נקיים, אויר מזוהם, עודף משקל, חוסר פעילות גופנית.
  עודפי פסולת שמקורם בחומרים כימיים שאינם מזינים אותנו. חומרים רעילים אלה נקלטים בתאים ומשבשים את פעולתם ומחלישים את מערכת החיסון.
 2. חסר תזונתי
  למרות השפע, יתכן חסר בויטמינים, מינרלים ובאנזימים אצל רוב בני האדם היות שרוב המזונות שלנו מזוקקים, מעובדים, מבושלים וגדלים על קרקע לא טובה.|
  כדי לבנות גוף בריא אנו זקוקים לתזונה טובה, שתכיל שפע של ויטמינים ומינרלים ואינזימים, מזון חי לא מבושל ואורגני, ירקות, פירות, שקדים, אגוזים ונבטים.
 3. לחץ, כעס, מתח ופחד
  בבריאות הנפש, בריאות מערכת העצבים, המוח והלב איברים אלה יוצרים נקודת חיבור בין גוף ונפש החלמה של הנפש תשפיע על בריאותו של האדם.