דיקור סיני

דיקור סיני (אקופונקטורה) היא אחת מדרכי הטיפול היעילות ביותר והמקובלות ביותר ברפואה הסינית. הדיקור מתבצע באמצעות החדרת מחטים דקות לגוף הטיפול באמצעות דיקור סיני לריפוי מחלות החל בסין לפני 2,500 שנה שיטת טיפול זאת חזרה אל
התרבות, רק במאה ה20 והפכה לאלטרנטיבה אמיתית וחשובה לטיפול מחלות. ישנן נקודות דיקור רבות בגוף האדם, לכל נקודה השפעה אחרת ומשמעות שונה בטיפול בסימפטומים השונים. על המטפל ליצור שילוב נכון בין הנקודות על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

איך עובד הדיקור הסיני?

צ’י – על פי הרפואה הסינית הצ’י היא אנרגיה כוח חיים הזורם בתוך הגוף דרך 12 מסלולים המכונים מרידאנים. כאשר הצ’י נחסם מסיבה כלשהי, מתחיל להיווצר בגוף מצב של חוסר איזון, אשר בסופו של דבר מוביל לכאב או למחלה.  כאשר המטפל דוקר נקודות לאורך המרידאנים, על מנת להסיר את החסימה, הוא מאפשר לצ’י לזרום בחופשיות ולהחזיר את האיזון לגוף. מחקרים גילו שדיקור סיני מגרה את המערכת הטבעית של הגוף. בזמן הדיקור מתרחשת פעילות במוח, מערכת החיסון עובדת ביעילות גבוהה יותר ומערכת השליטה על הכאב משחררת אנדורפינים שמסייעים להקלה על הכאב.

דיקור סיני לטיפול בכאבים

דיקור סיני יעיל לטיפול בכאב, הדיקור מגרה בגופנו סיבי עצב הקיימים בשרירים, אשר שולחים מסר דרך עמוד השדרה אל המוח ואזור ההיפותלמוס שבתוכו, והם בתגובה משחררים אנדורפינים, המסייעים בשיכוך כאבים.

דיקור סיני הוכח כיעיל בטיפול בכאבים כרוניים, עוזר למערכת ההורמונלית של הגוף לפעול ביעילות רבה יותר ולכן הוא ממלא תפקיד חשוב בתיקון תאי גוף פגיעים ובחיזוק מערכת החיסון.

דיקור סיני הוכח גם כטיפול יעיל במצבי דיכאון, בזכות יכולתו לסייע בשחרור טבעי  של אנדורפינים התורמים לא רק לתחושת רוגע כללי בגוף אלא גם לשיפור מצב הרוח. דיכאון, דלקות בשתן, כאבי גב כתף קפואה, לחץ דם גבוה, לחץ נפשי. מערכת חיסון, עודף משקל דלקות פרקים.

במה מטפלת הרפואה הסינית

על פי השקפת הרפואה הסינית מחלה נוצרת בעקבות הפרעה המתרחשת בתוך הגוף הרגשי והנפשי של האדם, הפילוסופיה של הרפואה הסינית טוענת שריפוי הוא תהליך שלם ומקיף של הגוף, הרפואה הסינית מטפלת בכל סוגי המחלות השונות ומטפלת באדם כישות  שלמה  כדי הלחזיר את האיזון השלם.

מטפלת בכאבים כרוניים מגרנות, כאבי צוואר, כאבי גב, פריצת דיסק, בלט דיסק, כאבי ברכיים , אלרגיות, אסתמה ,פציאליס, דלקות פרקים, כאבי בטן,  לחץ דם גבוה, דכאון , בעיות שינה, כאבי מחזור, בעיות פריון, לגבר או לאשה חיזוק מערכת החיסון גלי חום, סוכרת כאבי שרירים ומפרקים  מיגרנה, אין אונות, דורבן, עצירות אלרגיות עוד.